fbpx

עורך דין צוואה

הרוב הגדול בוחר לעשות צוואה ויש לכך בהחלט סיבה טובה. חושבים גם כן לערוך צוואה אך מתלבטים? מוזמנים ללמוד שיש מספר דרכים לכתוב צוואה תקינה, ושיש לא מעט שיקולים משפחתיים וכלכליים שרצוי לקחת בחשבון. עוד תגלו באלו מקרים צוואה היא יותר מהמלצה, ואף אלו סוגי צוואות קיימות ומה עושים כאשר מבקשים להתחרט. לרשותכם מידע מקיף אודות אחד מהנושאים היותר רגישים ומעניינים בתחום המשפטי – צוואות.

עריכת צוואה

אחד מהנושאים היותר מרתקים ושמעוררים לא מעט מחלוקות נוגע לצוואות וירושות. אנשים משקיעים חיים שלמים כדי לצבור הון וכדי לתמוך במשפחה, אך לא עוצרים להבין שאם הם באמת מבקשים למנף את ההון האישי לטובת האנשים היקרים להם מכל, הכרחי לערוך צוואה מסודרת.

צוואה חשוב לעשות גם אם בריאים ומתכננים להמשיך לחיות עוד שנים רבות. לכתיבת צוואה יש חשיבות עצומה, ולעורך דין צוואה יש תפקיד מכריע בתהליך. חשוב להבין שבעוד שצוואה נוגעת למסמך שמסדיר את ענייני העיזבון, ירושה היא ברירת מחדל בהיעדר צוואה, ויש לכך שלל השלכות מרחיקות לכת.

מהי אם כן ירושה ומתי צוואה עדיפה, האם ניתן להתחרט, למי ניתן להוריש, אלו סיטואציות צריך לקחת בחשבון, כיצד אפשרי ורצוי לכתוב צוואה, באלו מקרים ניתן לערער על הצוואה ואלו סעיפים חשוב שהיא תכיל? כל המידע מוגש עבורכם כאן!

מהי צוואה

צוואה מיוחסת למסמך משפטי שקובע מה רצוי לעשות עם סך הרכוש לאחר שבעליו ילך לעולמו. כיוון שמדובר במהלך בעל חשיבות כה רבה, יש חוקים מובהקים שמגדירים כיצד הצוואה אמורה להיערך. כמו כן, לפי סעיף 18 לחוק הירושה, יש כמה דרכים לכתוב צוואה. ניתן בע"פ, בנוכחות רשות מוסמכת (בית דין דתי, בית משפט, או בפני רשם הירושה) וניתן בנוכחות עדים. כמו כן, ניתן להפקיד את הצוואה בפני רשם הירושה, מדובר בצעד שמעיד שהצוואה אכן נערכה כחוק. להלן מידע מעמיק בנושא עריכת צוואות.

עורך דין צוואה
בתמונה: זוג מבוגרים בפגישת ייעוץ עם עורך דין צוואה
תוכן עניינים

עורך דין צוואה: דוגמאות לסיוע של עו"ד צוואה בעת ולאחר כתיבת צוואה

 • עורך דין צוואה עשוי לסייע רבות לא רק בכתיבת הצוואה, אלא גם ביכולת לוודא שהיא אכן תכובד. לצורך הדוגמה אם חוששים שלאחר שהצוואה תפורסם יהיה מי שייטען שהיא נכתבה לא בצלילות הדעת, הרי שעורך דין שמתמחה בתחום עשוי לייעץ לפנות לחוות דעת רפואית שמעידה על כשירות מלאה לכתוב צוואה.
 • עורך דין שבקיא בתחום יוודא שהצוואה תהיה ברורה וחד משמעית, כך שלא יתעוררו ספקות לגבי כוונתה.
 • עורך דין בתחום יוודא שמי שאמור ליהנות מהצוואה לא יהיה נוכח בעת עריכתה, וזאת כי לפי החוק אין זה מותר.
 • עורך דין צוואה יוודא שאם הצוואה מכילה תנאים, הם יהיו סבירים ויישרו קו עם החוק, אחרת ברגע האמת הצוואה לא תכובד, ואילו המצווה לא ישיג את שביקש.
 • עורך דין צוואה יידע להמליץ על מינוי נאמן, וזאת במקרה שהיורש הוא פסול דין, או קטין.
 • כאשר הצוואה אינה לגמרי ברורה, עורך דין צוואה עשוי לסייע בבירור נסיבות חיצוניות, כאלו שישפכו אור על הכוונה המקורית של המצווה.

לתיאום יעוץ משפטי אישי

מעדיפים להשאיר פרטים בטלפון  054-8131914 או בוואטסאפ?

התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת.

למי ניתן להשאיר רכוש בצוואה?

אנשים טועים לחשוב שהם יכולים להשאיר את רכושם לכל מי שרק יחפצו, אך אין זה לגמרי מדויק. לצד העובדה שניתן להשאיר צוואה למשפחה, לחברים ולמגוון ארגונים, יש לדעת שניתן להשאיר רכוש גם לתינוקות שטרם נולדו, אך שהם עתידיים להיוולד בתוך 300 יום מתאריך הפטירה. כמו כן, לא ניתן להשאיר רכוש למי שהורשע בהליך פלילי שנוגע למוות של המוריש, אלא אם כן מדובר בניסיון רצח ואילו המוריש מחל באופן וודאי. כמו כן, גם מי שהורשע בפליליים בדבר פגיעה בצוואה (זיוף / העלמה) אינו מורשה להיחשב כיורש.

עריכת צוואה: אלו הדרכים לערוך צוואה

צוואה בכתב יד

צוואות מסוג זה נחשבות מאוד שכיחות. פשוט כותבים בכתב יד את סך הרצונות שנוגעים לחלוקת הרכוש. פה יש לשים לב שהצוואה יכולה להיכתב אך ורק ע"י אותו אדם שהצוואה מיוחסת אליו, ואין לשכוח לצרף תאריך (מסייע לדעת מהי הצוואה הכי עדכנית) לצד חתימה. אומנם אין הכרח בעדים או בעורך דין, אך יש לקחת בחשבון שאם הצוואה עשויה שלא להתקבל בעין יפה, יהיה יחסית קל לערער על האותנטיות שלה.

צוואה שכוללת עדים

גם פה הדגשים שנוגעים לכתיבת צוואה בכתב יד תקפים (יש צורך בחתימה ובתוספת של תאריך), אם כי ישנה תוספת – נוכחות של שני עדים (מעל לגיל 18). תוספת זו מאפשרת לוודא שהצוואה אכן נערכה כדין ומתוך רצון חופשי. חשוב לוודא שאותם עדים אינם חלק מהיורשים ושהם אכן חתומים על הצוואה. עוד נחדד שאין זה כלל חובה שהעדים יהיו מודעים לתוכן הצוואה, או למצבו הנפשי של המצווה, אך המצווה כן צריך להעיד בפניהם שזוהי הצוואה שלו. גם פה נוכחות של עורך דין ירושות וצוואות אינה הכרחית, אם כי בהחלט עדיפה.

צוואה שנכתבת או צוואה שנאמרת בפני רשות ציבורית

צוואה ניתן לערוך בפני בית דין דתי, בית משפט לענייני משפחה, או בפני רשם הירושה. כאן ניתן למצוא שתי אפשרויות: הקראת הצוואה הרצויה לפרוטוקול, או הגשת הצוואה לשופט, אם כי זהו הליך מיוחד. לאחר שמעבירים את הצוואה לגורם הנבחר, עליו לאשר שההתנהלות נעשתה כדין. במקביל, אם הצוואה נאמרת בפני נציג הרשות, הנציג מחויב להעבירה לכתב ולהקריא אותה, כאשר לעיתים נדרש לערב מתורגמן (מסייע לוודא שהדברים נאמנים למקור). פה נחדד שלא ניתן לשלוח מיופה כוח, אלא המצווה צריך לבצע את התהליך בעצמו.

צוואה בעל פה

מדובר בסיטואציה מורכבת שעשויה להציף לא מעט מחלוקות, בעיקר כי אין תיעוד. אי לכך חוק הירושה קובע נהלים מאוד ברורים.
על מנת שצוואה בע"פ תוכר כחוקית, עליה ליישר קו עם הדגשים הבאים:

 • צוואה בע"פ תקפה רק אם מדובר באדם שיודע שהוא עומד למות, או באדם שחש שהוא עומד למות (למשל אדם שחווה רעידת אדמה).
 • מדובר באופציה שמגיעים אליה רק כאשר לא ניתן לבצע את אחת משלושת האפשרויות האחרות.
 • נדרשים 2 עדים, כאשר במקרה זה העדים יכולים להיות חלק מהיורשים.
 • העדים מחויבים לרשום זיכרון דברים בהקדם הניתן.
 • העדים נדרשים לחתום על הזיכרון דברים.
 • בתום העלאת זיכרון דברים לכתב, העדים נדרשים להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה.
 • אם המצווה אינו נפטר בתוך חודש ימים, הצוואה מבוטלת ויש לערוך אותה מחדש.

צוואה אינה תקפה: באלו מקרים הצוואה אינה תקפה?

מעבר לתנאים שמגדירים מהי צוואה תקינה, נציין שתי סיטואציות שעשויות להוביל לידי מסקנה שהצוואה אינה תקפה. ראשית מדובר בסיטואציה שבה המצווה קטין, ושהוא אינו בקיא בסך המשמעויות וההשלכות של הצוואה. שנית, מדובר במצווה שהוא פסול דין, כלומר באדם שסובל מליקוי שכלי, או ממחלת נפש, כלומר מדובר במצווה שאינו כשיר לדאוג לענייניו.

חשוב להבין שגם אם הצוואה נראית כשירה, אך היא אינה משרתת את האינטרסים שלכם, עורך דין צוואה שמתמחה בתחום בהחלט עשוי למצוא עילה לפסילת הצוואה. מכאן שהמסקנה היא ברורה: בכול הנוגע לצוואה בעיתית אין להרים ידיים, לפני שמקבלים ייעוץ מקצועי.

מה מכתיב החוק במקרה שאין צוואה?

אם אין צוואה, נהוג לחלק את הרכוש בהתאם למעגלי הקרבה ולמצב המשפחתי. ראשית נהוג לחלק לבן/ת הזוג רכוש שמגיע לו ולו בלבד, כגון מכונית ובית, אם כי בהתאם לנסיבות שנוגעות לקיום משק הבית. את יתרת הרכוש נהוג לחלק שווה בשווה בין בן/ת הזוג לילדים (הילדים צרכים להתחלק ב50% מסך הירושה), אם כי גם ההורים, האחים, דודים, ילדים מחוץ לנישואים וכמובן שגם ילדים מאומצים מורשים לרשת כדין. על מנת להבין לעומק מי רשאי לרשת וכמה, יש לפנות לעורך דין צוואה. כמו כן, אם מדובר באדם ערירי, הרי שאז הרכוש מועבר לידי המדינה.

מתי מומלץ לעשות צוואה?

כידוע, בהיעדר צוואה, חוק הירושה מסייע להגדיר מי בדיוק מקבל מה לאחר שאדם הולך לעולמו. בעיקרון מדובר בבן/ת הזוג והילדים, כך שכל אחד משני הצדדים מקבל 50%. עם זאת, קיימים לא מעט משתנים ולא מעט סיטואציות שעשויות להשפיע על הנוסחה, ועל כן רבים מקבלים החלטה לערוך צוואה. עם זאת, יש מקרים בהם הצורך לערוך צוואה הרבה יותר נוכח, ופה אנחנו מדברים על המקרים הבאים:

צוואה לזוג ידועים בציבור

הרבה פעמים המעמד של בני הזוג כידועים בציבור אינו ברור, כך שחוק הירושה עשוי שלא לכלול את בן/ת הזוג שנותר/ה בחיים.

צוואה עם דרישות מיוחדות

כאשר המוריש מבקש להשאיר סכומים ורכוש באופן שאינו תואם את חוק הירושה (למשל להוריש את הכול רק לבן אחד), בהחלט מוטב לערוך צוואה.

צוואה עם הרכבים שונים של משפחה

בין אם מדובר בהורה יחידני, בבני זוג פרודים, בבני זוג גרושים, בזוג מבוגר ללא ילדים, או בזוג נשוי שלכל אחד ממנו יש ילדים ממערכת זוגית קודמת, הרי שמוטב לעשות צוואה. יש להבין שחוק הירושה בעיקר מתייחס להרכבים פשוטים, כגון זוג נשוי שיש לו ילדים. כל הרכב אחר דורש התייחסות נקודתית.

צוואה לזכויות ברכוש

כאשר מדובר ברכוש ולא בסכומי כסף נזילים, המצב עשוי להתגלות כהרבה יותר מסובך, במיוחד אם מישהו מבני המשפחה משתמש בנכס כמגורים. מכאן שעורך דין צוואה עשוי מראש לחזות שורה של בעיות (חיכוכים משפחתיים), ובמקביל להכווין לצוואה מפורטת שלא משאירה מקום לסימני שאלה.

התנגדות לצוואה: במה כרוכה התנגדות לצוואה?

בלא מעט מקרים אנשים מתנגדים לקיום הצוואה, כך שעורך דין צוואה בהחלט עשוי לסייע. התהליך מצריך הגשת התנגדות בבית המשפט לענייני משפחה, והוא עשוי להתעורר בשל מגוון סיבות (מאוד תלוי ביצירתיות של עורך הדין), אך שלושת הטענות הבאות נחשבות הכי נפוצות:

צוואה שנכתבה בכפייה

אם אכן חושבים שהצוואה נכתבה בכפייה, יש סבירות גבוהה שהיא תבוטל, אם כי ראשית יש להוכיח זאת. גם פה עורך דין צוואה יסייע רבות. יסייע להוכיח, או לחלופין להפריך את הטענות.

טעות סופר בצוואה

צוואות שמנוסחות באופן עצמאי ושנכתבות ביד, עשויות להוביל לחוסר בהירות, כך שבמקרים קיצוניים הצוואה עשויה להתבטל. מכאן שמומלץ לבצע את הצוואה מול עורך דין צוואה שיאשר את איכות התוכן. מה עוד? חשוב לדעת שלבית המשפט ישנה סמכות להכיל מגוון שינויים בצוואה, וזאת בהתאם לראות עיניו.

צוואה שיוצאת כנגד החוק

לפי סעיף 34, צוואה שמציבה כתנאי ביצוע עבירה פלילית בתמורה לקבלת חלק מהעיזבון, היא צוואה שלא ניתן לכבד.

סכסוכי ירושות - כל מה שחשוב לדעת

מאז ומתמיד כאשר כסף הוא חלק מהמשוואה, אנשים נהיים חמדניים, לא מפרגנים ובאופן כללי הופכים מבני משפחה לאויבים. את המריבות נהוג להביא בפני בית המשפט לענייני משפחה. כאן ניתן להיתקל בתביעה לביטול הסכם מתנה, בתביעה לביטול צו קיום צוואה, בתביעה לביטול מינוי בן ממשיך בנחלה וכדומה. עורך דין צוואה עשוי לסייע, אך אם מבקשים להימנע מראש מהסיטואציה, ראוי לערוך צוואה מסודרת שלא משאירה מקום לפרשנויות.

שינוי צוואה על ידי עורך דין צוואה: האם וכיצד ניתן לשנות צוואה

חשוב לדעת שצוואה אומנם מהווה מסמך מחייב, אך ניתן לשנות אותה, גם אם היא מופקדת אצל רשם הירושה. על מנת לערוך שינוים, נדרשים ליישר קו עם מספר קווים מנחים: הצוואה חייבת להיכתב אך ורק ע"י המצווה. לא ע"י בן/ת הזוג ולא ע"י ילדיו. כמו כן, בהנחה ונכתבו מספר צוואות, נהוג להתייחס לזו שנכתבה אחרונה (בדיוק לשם כך כל צוואה כוללת תאריך).

עוד ראוי לקחת בחשבון שלעיתים בני משפחה יבקשו להוכיח שאותה צוואה אחרונה אינה קבילה. ייתכן שיטענו שהיא נכפתה, וייתכן שיטענו שהיא נערכה במצב שאינו צלול. בנקודה זו עורך דין צוואה מחזיק בתפקיד מהותי. עורך דין עשוי לסייע בהוכחת אי כשירות, כך שהצוואה הקודמת תוכרז כקובעת. נוסף לכך ציין שצוואה שכוללת סעיף שדן בחוסר יכולת להשתנות בהמשך, היא צוואה שצריכה לעורר חשד, ועל כן אין טעם (ואין זה נכון) להוסיף סעיף שכזה.

עריכת צוואה מחיר: כמה עולה לערוך צוואה

רבים תוהים כמה עולה לערוך צוואה, ועל כן נעצור להסביר. ובכן מחיר צוואה בסיסית עולה בין 2000-3000 ₪, כאשר המחיר עולה לפי המורכבות של הצוואה, כגון ריבוי יורשים/נכסים, סוגי רכוש (עסקים וחברות) ויורשים לא "רגילים" (כגון עמותות או קרנות).

עוד פרמטר שעשוי להשפיע על עלות הצוואה נוגע לסוג שלה. כך למשל אם בוחרים לערוך צוואה הדדית, הרי שהמחיר מטפס, כאשר גם פה תלוי עד כמה הצוואה מורכבת. איזה עוד פרמטר עשוי להשפיע על העלות? ובכן אם מעדיפים שעורך הדין יגיע עד אליכם, התכוננו לשלם בערך כ- 600 ₪ נוספים.

 פה נעצור לציין שתי הבהרות:

 • אומנם צוואה בעל פה חובה להפקיד אצל רשם הירושות, אך תמיד ניתן לבחור בכך, ועל כן נציין שהפעולה עולה כ- 106 ₪ – תוספת מזערית אך חשובה. 
 • אם מבקשים להיעזר ברשם הירושות, בדיין או בשופט, הרי שאז יש לשלם אגרה, נכון לשנת 2021 כ- 235 ₪.

לצד הנאמר, אין להתעלם מהעובדה שכל עוד כותבים את הצוואה לבד, ניתן להימנע מתשלום – אין צורך לשלם לעו"ד. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבמקרה שכזה עלולים לגרום לריבים ממושכים בין בני המשפחה, כלומר מבלי להתכוון תגרמו שאחרים יוציאו סכומים גבוהים עבור ייצוג של  עורכי דין.

צו קיום צוואה אגרות

תפקידו של עורך דין צוואה מומלץ

 • מסייע לוודא שהצוואה אכן תכובד – עורך דין צוואה מחזיק בתפקיד חשוב ביותר. מסייע לכתוב צוואה, ממליץ כיצד להתנסח, מוודא שהבקשות השונות אינן עשויות להתפרש בכמה אופנים ואף יודע להדוף התנגדויות עתידיות שנוגעות לכיבוד הצוואה.
 • ממליץ על סוג הצוואה הרצויה – עורך דין שמתמחה בתחום יודע להמליץ האם ניתן להסתפק בחוקי הירושה, או שמא עדיפה צוואה. צוואה רגילה, צוואה הדדית, או חלוקת מתנות כל עוד נמצאים בחיים (פעולה מבורכת, אך שעשויה להוביל לתשלומי מיסים משמעותיים, במיוחד כשמדובר בהענקת דירה במתנה).
 • התייחסות לתוספת רכוש עתידית – עורך דין מנוסה בתחום ירושות וצוואות מנחה כיצד נכון להתנהל לא רק לגבי חלוקת רכוש נוכחי, אלא גם לגבי חלוקת רכוש שעתיד להיכנס למשוואה לאחר המוות של המצווה.
 • שומר על שלום בית – עורך דין צוואה מונע חיכוכים משפחתיים, פשוט ע"י תוספת של דגשים והבהרות בגוף הצוואה, וע"י איתור בעיות עתידיות – בהתאם לאופי ההתנסחות.
 • מנחה בענייני מיסים – יש לקחת בחשבון שעיזבון עשוי להיות קשור למיסים (למרות שנכון להיום לא משלמים מס ירושה או מס עיזבון), ועל כן הכוונה מקצועית של עורך דין צוואה בין היתר נחשבת כלכלית. בכוחו לסייע בכול הנוגע למזעור הוצאות כספיות, ואם מדובר בירושה שנוגעת לדירה, התייעצות לגבי אופי הרישום בטאבו מאד חשוב (מסייע להפחית בתשלומי מיסים).
 • מסייע ליורשים – בהרבה מקרים עורך דין צוואה מסייע לממש את הצוואה כחוק, ואם לא הושארה צוואה ומתעוררים קשים, הוא גם כן מסייע. מסייע להבהיר כמה אחוזים מגיע לכל אחד והאם יש נסיבות פרטניות שמשפיעות על הסיטואציה הרגישה.
 • מסייע באיתור צוואה – לא תמיד ידוע אם בן משפחה השאיר מאחור צוואה, ופה מעורבות של עורך דין צוואה עשויה מאוד לסייע. בכוחו לערוך את הבדיקות הנחוצות בצורה קפדנית ומקצועית.
 • סיוע במגוון מקרים יוצאי דופן – עורך דין צוואה יעניק מענה הולם למגוון מקרים שנחשבים יוצאי דופן. כך למשל עשויות להימצא טענות שנוגעות לצוואה שניתנה בע"פ. עשויות להימצא טענות שנוגעות לסטטוס של בני זוג שמבקשים להיות ידועים בציבור וכדומה.
 • סיוע במימוש ירושה – לא תמיד קל לממש את הצוואה, גם אם היא הושארה בצורה מסודרת. לצורך הדוגמה ייתכן שאחד מהיורשים אינו מוכן לחתום על חלוקת הנכס, כך שיידרש סיוע מקצועי. כמו כן, יש להבין שלאחר פטירה לא מתאפשר כ"כ מהר לממש את הצוואה, כך שגם כאן עורך דין שמתמחה בתחום עשוי לסייע.

מכאן, עורך דין ירושה משרת נאמנה את שני הצדדים (הן את המצווה והן את היורשים), וכפי שניתן לראות, המעורבות שלו הרבה יותר חשובה ומקיפה ממה שנהוג לחשוב.

צוואה הדדית: הסבר מהי צוואה הדדית ולמה זה חשוב

צוואה הדדית היא מושג יחסית חדש שנועד למנוע קרעים במשפחה. הרבה פעמים בני זוג מבקשים לוודא שהרכוש המשותף יועבר בשלמותו לבן/ת הזוג שנותר בחיים, מבלי שהילדים יידרשו את שלהם. כך למשל אם מותירים דירה, ניתן לוודא שהילדים לא ידרשו מאחד מההורים שנותר בחיים לבצע מכירה (ולעבור דירה), רק כדי שהם יזכו להתחלק כבר עתה בכספי המכירה.

צוואה הדדית נהוג לבצע בפני עורך דין צוואה. במקרה זה שתי הצוואות של בני הזוג נכתבות בו זמנית, ואף יש התייחסות למי הרכוש יועבר הלאה, לאחר שבן/ת הזוג ששרד גם כן ילך לעולמו. ניתן להחליט שהרכוש יועבר לילדים, לעמותה וכדומה.

מה עושים אם מבקשים לבטל את הצוואה? ובכן אם שני בני הזוג בחיים, רק צריך למסור הודעה מסודרת. עם זאת, אם בן זוג אחד נפטר, העיזבון חולק ומבקשים לבטל את הצוואה, יש להשיב כל מה שהתקבל מתוקף הצוואה המשותפת.

כך תבחרו עורך דין צוואה טוב בשבילכם

אין זה משנה אם מדובר בהסדר ירושה בין יורשים, או במחלוקת אחרת שנוגעת לתקינות הצוואה. כאשר על הפרק עומדים סכומים משמעותיים ובמקביל הנושא רגיש ומשפחתי, חשוב לקבל ייצוג מקצועי של עורך דין צוואה מומלץ.
מכאן שהכרחי לבחור עורך דין צוואה מנוסה ובעל יכולות מוכחות בתחום. חשוב לוודא שעורך הדין מכיר לעומק את נבכי החוק, מודע לשלל תקדימים ומכיר מגוון דרכי פעולה. כדי לוודא זאת יש לבדוק רזומה, לבקש לשמוע על תקדימים רלוונטיים, לבקש לשמוע על התהליך ולהציג שאלות מקצועיות. גם אם אינכם בקיאים בתחום, עדיין ניתן להתרשם מאיכות ומרצינות התשובה. מה עוד? גם חיבור אישי חשוב ביותר, במיוחד כשבין היתר הסוגייה מציפה קשיים רגשיים.

מתלבטים וצריכים ייעוץ מקצועי? התייעצו עם עורך דין צוואה עוד היום!

לסיכום נציין שמעורבות של עורך דין צוואה חשובה בכל שלב ושלב. הן כשמתלבטים האם יש טעם בכתיבת צוואה, הן כשמתלבטים כיצד הכי נכון לכתוב צוואה, הן כשמתלבטים כיצד לנסח את הדברים, הן כשמחפשים עצה לגבי מניעת חיכוכים משפחתיים והן כשמבקשים לוודא מראש שהצוואה תכובד במלואה.

במקביל, אין לשכוח שגם היורשים מוזמנים להיעזר רבות בעורך דין צוואה. אם כשמבקשים לפתור מחלוקות ואם כשמבקשים להצביע על בעייתיות ולהשיג צדק. מכאן שאם חשוב לכם שהאינטרסים שלכם יקודמו, להימנע מטעויות ובאופן כללי להרוויח את המרב, חשוב להכיר עורך דין צוואה מנוסה ומקצועי.

אולי יעניין אותך גם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

סבורים כי קופחתם בצוואה? אתם חושדים כי אחד היורשים הפעיל לחץ לא הוגן על המוריש? ייתכן כי יש בידכם עילה של התנגדות לצוואה, במסגרתה תוכלו להביא לפסילתה…

לקריאת המאמר »

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  
ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

לעוד טיפים עיקבו אחרינו

עו"ד עופר סטרוסקי – דיני משפחה, גירושין וירושה

עורך דין גירושין

לתיאום יעוץ משפטי אישי

התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת!

מעדיפים להשאיר פרטים בטלפון  054-8131914 או בואטסאפ?

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

עורך דין גירושין

לתיאום פגישת ייעוץ אישית
עם עו״ד עופר סטרוסקי

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית?
*דיסקרטיות מובטחת*