fbpx

כאשר בני זוג רוצים להתגרש, עולה  השאלה מה העלות הכרוכה בכך? ומה הוא כוללת? מה האלטרנטיבות? מחיר עורך דין גירושיןמה מחיר עורך דין גירושין? כמה עולה גישור? כיצד נקבע המחיר? והאם ניתן להוזיל עלויות?.

מה כולל הליך גירושין ?

ככלל, הליך גירושין סטנדרטי מצריך בחינה של ארבעה נושאים עיקריים:

  1. סידור הגט – הפן הפורמאלי של הגירושין
  2. הסדרת חלוקת האחריות ההורית על הילדים המשותפים – קביעתה של משמורת וחלוקת זמני השהייה
  3. מזונות
  4. חלוקת הרכוש המשפחתי.

 

מחירון גירושים

טווח המחירים

המחיר שתשלמו לעורך דין גירושין מהווה את העלות העיקרית בניהול הליך הגירושין. ההליך כולל בד"כ הגשת תביעות בנושאים שצוינו לעיל וייצוג בבית המשפט.

לרוב, הצעת המחיר שתקבלו מעו"ד גירושין תכלול סכום גלובלי עבור טיפול בכל תביעות הגירושין. הטיפול כולל הכנת כתבי טענות (תביעה/הגנה), ניהולם והופעה במספר דיונים בבימ"ש. סכום זה יכול לנוע בטווח רחב שבין 30,000 + מע"מ ועד 150,000 ש"ח ואף למעלה מכך.

כאן נשאלת השאלה המתבקשת, ממה נובעים פערי המחיר בשכר טרחת עורך דין גירושין?

איך מתומחר השירות המשפטי?

נקדים ונסביר. המחיר מורכב משני רכיבים שלעיתים נעלמים מעיני הלקוח אך יש לשים אליהם לב היטב.

  1. תשלום עבור ליבת השירות המשפטי. מדובר בתשלום שצריך לשקף את הידע המשפטי (ואם יש רכוש אז גם הידע הכלכלי), המומחיות, היכולות הבינאישיות (ניהול מו"מ, זמינות אליכם) ומספר שעות העבודה הנדרשות כדי שעורך הדין יטפל בעניינכם באופן אישי (ולא יעביר אתכם לעובד זוטר להמשך טיפול…).
  2. מחיר עבור מעטפת השירות המשפטי. כאן מדובר בתשלום עבור הוצאותיו הקבועות של עורך הדין הנובעות לדוגמא מגודל המשרד, מיקומו הגיאוגרפי, מספר העובדים/מתמחים והצוות האדמינסטרטיבי המועסק במשרד, וכדומה. שימו לב כי לא מדובר בהכרח בהוצאות  בטיפול המשפטי בכם !  

מדוע יש פערי מחיר בין עורכי הדין?

כעת נחזור לשאלה, ממה נובעים פערי המחירים בשכר טרחת עורך דין גירושין? הרגילו אותנו לחשוב שיקר יותר הוא טוב יותר. אולם בכל הנוגע לשירות משפטי זה לא בהכרח מדויק. כך למשל, באופן טבעי משרד עו"ד גדול הממוקם במגדל באזור יוקרתי, ומעסיק צוות אדמיניסטרטיבי יגבה שכר טרחה גבוה יותר. אלא שבמקרה זה חלק ניכר מהמחיר יהיה עבור מעטפת השירות המשפטי וזו לא בהכרח נחוצה לכם. 

מצד שני, יש לשים לב כי אם קיבלתם הצעת מחיר נמוכה משמעותית מהמקובל, הדבר צריך להדליק מנורה אדומה. 

טיפול בהליך גירושין כרוך בהשקעה של שעות עבודה רבות ואין מקרה דומה למשנהו. לכן, אין הגיון כלכלי להעניק ללקוח טיפול משפטי טוב ומקצועי, ולהשקיע שעות עבודה רבות תמורת שכר טרחה נמוך מאוד. שאלו את עצמכם, האם תהיו מוכנים להשקיע אנרגיה ושעות עבודה רבות תמורת שכר נמוך מתחת למינימום המקובל ? לכן, מחיר עו"ד גירושין הנמוך משמעותית מהמקובל, מעורר חשד כי לא תזכו לטיפול משפטי ראוי.

המסקנה –  מומלץ לבחור בעורך דין המציע שכר טרחה סביר והוגן עבור ליבת השירות המשפטי ולא עבור מעטפת השירות. עוד מומלץ, בטרם מסכמים על המחיר, להגיע לפגישת ייעוץ. מדובר בעלות זניחה בהשוואה לשכר הטרחה הכולל. 

מחיר פגישת יעוץ עם עורך דין גירושין

ידע זה כוח ! חשוב שתדעו ותבינו את זכויותיכם מוקדם ככל הניתן. מידע רב נגיש באינטרנט אולם מומלץ לקיים פגישת ייעוץ מקיפה עם עורך דין גירושין. עדיף בטרם תפתחו בהליך כלשהו. מתלבטים? שאלו את עצמכם האם הייתם מקיימים פגישת ייעוץ עם רופא מומחה בטרם תפתחו בהליך רפואי מורכב?.  כמה עולה פגישה?  מחיר פגישה עם עורך דין גירושין נעה בסביבות 500-1000 ש"ח פלוס מינוס. איך בוחרים עו"ד ?

כדאי להגיע לייעוץ כשברשותכם כל המסמכים הדרושים, ככל שניתן להשיגם. כמו כן הגיעו עם המידע הרלוונטי שיכול לעזור להמשך התהליך. ככל שהמידע רב יותר, כך ניתן יהיה לקבל ייעוץ מדויק יותר ולגבש תכנית פעולה מיטבית. 

אלטרנטיבות לניהול הליך הגירושין

לבני זוג המעוניינים להתגרש יש מספר אפשרויות לפעולה במערכת המשפט הישראלית.

  • גירושין בהסכמה באמצעות גישור (אצל מגשר מוסמך או עורך דין גירושין)
  • תביעת גירושין בבית המשפט למשפחה או בבית הדין הרבני

בקשה ליישוב סכסוך גירושין

ניסיון רב השנים שנצבר בעבודה עם משפחות בסכסוך משפטי, מדגיש את העובדה הבאה. למאבקי גירושין והתדיינויות משפטיות השפעה הרסנית על כל המעורבים בסכסוך ובפרט על ילדים.
על בסיס הבנה זו חוקק החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה תשע"ה – 2014 ותקנותיו.
החוק קובע כי לפני שניתן להגיש תביעה משפטית בענייני משפחה, יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך. מטרתו של החוק לנסות ולהימנע מהליך משפטי ולבחון דרכים אלטרנטיביות לפתרון המחלוקות באמצעות הסכם.

פתיחת בקשה ליישוב סכסוך גירושין

את הבקשה ליישוב סכסוך אפשר להגיש ע"י עורך דין גירושין במחיר נמוך יחסית.

לאחר הגשת הבקשה מוזמנים בני הזוג ליחידת הסיוע לפגישות מהו"ת (מידע, הערכה ותאום) לקבלת מידע והערכת המצב המשפחתי.
חשוב לדעת שכל אחד מהצדדים יכול להפסיק את ההליך ביחידת הסיוע בכל שלב, מיד לאחר הפגישה הראשונה, גם ללא כל נימוק, ובוודאי גם ללא הסכמת הצד השני. 

ההמלצה שלי – נסו לפתור את הסכסוך בדרכי שלום. זה יחסוך מכם גם כאב ראש וגם חיסרון כיס.
ככל והמחלוקות לא נפתרות במסגרת האלטרנטיבית של הליך יישוב הסכסוך, יש לנהל הליך משפטי ועדיף לנהל אותו באמצעות עורך דין גירושין.

מחיר גישור גירושין לעומת מחיר הליך משפטי

כמה עולה גישור גירושין

קיימים שני מודלים לאופן התשלום עבור תהליך גישור גירושין.

במודל הראשון משלמים למגשר עבור כל שעת גישור בנפרד וסכום נוסף עבור עריכת הסכם גירושין.

מחיר שעת גישור יכולה נעה בטווח של מאות שקלים לשעת גישור.

טווח המחירים הרחב נובע מההבדלים בסוג הסכסוך בין בני הזוג, במומחיות וניסיון עורך דין גירושין או מגשר גירושין והמוניטין שלו ושל משרדו.

המודל הראשון עדיף מבחינת מחיר כשיש הסכמות מראש ותקשורת טובה בין בני הזוג. כך תהליך הגישור אמור להיות קצר ויעיל. לעומת זאת כשעולה החשש כי תהליך גישור גירושין  יהיה ארוך ומורכב עדיף המודל השני.

במודל השני מסכמים מראש על חבילת גישור הכוללת את כל השעות הנדרשות לגישור. כמו כן כוללת החבילה את הכנתו של הסכם גירושין בסיום התהליך.

מחיר חבילת גישור אצל עורך דין גירושין כולל ליווי הכנת הסכם גירושין ואישורו בבית משפט. היתרון במודל השני הוא שבני הזוג יודעים מראש כמה יעלה הליך הגירושין ללא הפתעות.

כששני בני הזוג פונים לאותו עורך דין גירושין מחיר הגישור מתחלק בין שניהם. אולם כשיש מחלוקות עמוקות בין בני הזוג וכל צד שוכר עורך דין גירושין מטעמו, המחיר כמובן כפול.

כמה עולה הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך בעל תוקף משפטי לכל דבר ועניין. על הסכם הגירושין חותמים שני בני הזוג והוא מאושר בבית המשפט. הסכם הגירושין מסדיר את כל הנושאים שנובעים מפרידה של בני זוג. ההסכם כולל את כל הזכויות והחובות של בני הזוג לאחר הגירושין. הפרקים העיקריים בהסכם הגירושין מטפלים בחלוקת הרכוש, משמורת הילדים ומזונות ילדים. כמה עולה הסכם גירושין? תלוי כמובן במורכבות ההסכם אך מדובר אלפי שקלים בודדים, זאת בהשוואה לעשרות אלפי שקלים בניהול הליך משפטי.
הסכם גירושין מוצלח הוא הסכם שיבטיח את טובתם של ההורים ובמיוחד של הילדים בצורה הטובה ביותר.

מחיר גישור גירושין – עורך דין גירושין לעומת מגשר 

ניתן לעשות הסכם גירושין אצל מגשר מוסמך או אצל עורך דין גירושין. המחיר אצל מגשר נמוך יותר אבל צריך להביא בחשבון שלעורך דין מומחה בגירושין ודיני משפחה יש ידע משפטי רב יותר. זאת ועוד, חובה להביא הסכם גירושין לאישור בבית המשפט ואת זה מגשר לא יכול לעשות.

למה הדבר דומה? אדם הסובל מכאבים קשים יכול ללכת למעסה/מטפל אלטרנטיבי (מגשר) או לרופא מומחה (עורך דין). שניהם יכולים לפתור את הבעיה והבחירה תלויה במטופל.

אז כמה עולה גישור גירושין? המחיר לשעה נע בטווח של מאות שקלים. כמות השעות כבר תלויה בכם.

מחיר עורך דין גירושין

אם הליך הגישור לא צלח פונה כל אחד מהצדדים לעורך דין גירושין שייצג אותו בהליך המשפטי.

עורכי הדין  מתחילים לפעול בערכאות השונות (בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני) והדבר כרוך בעלויות לשני הצדדים.

מה כלול במחיר עורך דין גירושין?

הכנת תביעות

המחיר כולל הכנת תביעות והופעה בדיונים בבית המשפט. על עורך דין גירושין להכין ולהגיש לבית משפט תביעה נפרדת לכל אחד מהנושאים הבאים : משמורת, מזונות ורכוש. נוסף על כך יש לפנות לבית הדין הדתי ולהגיש תביעת גירושין (גט) וכתובה. לכל אחת מהתביעות יש תיק נפרד והיא נידונה בנפרד. מכאן נובעת ההשקעה הרבה הנדרשת מעורך דין גירושין ובהתאם המחיר.

עלות עורך דין נעה בטווח רחב של עשרות בודדות של אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים. המחיר תלוי בהיקף הסכסוך ובניסיון ומומחיות של עורך דין גירושין. גם גודל המשרד והמוניטין משפיע על המחיר. כך, למשרדי עורכי דין גדולים יש עלויות קבועות שמגולגלות בסופו של דבר על הלקוח. יש לשים לב כי המחיר הנ"ל לא כולל הליכי ערעור המתומחרים בנפרד.

ייצוג בדיונים

מחיר עורך הדין כולל גם הופעה בדיונים בערכאות המשפטיות. בדרך כלל נקבע מראש מספר הדיונים בהם יופיע עורך דין גירושין. מעבר לכך מתווסף מחיר היכול לנוע בטווח של אלפי שקלים בודדים לכל דיון נוסף שלא סוכם עליו.

רכיבים נוספים

על כל האמור לעיל יש להוסיף עלות עבור רכיב של תשלום אגרות לבית המשפט. מחיר האגרות תלוי בסוג ההליך ובסכומים הנתבעים. המחיר נע בין מאות לאלפי שקלים בודדים.

במקרים מסוימים עורך דין גירושין מפעיל חוקרים פרטיים ו/או פסיכולוגים וגם להם יש מחיר בנפרד.

יש לציין שמחיר עורך דין גירושין תלוי גם בהיקף הנכסים של בני הזוג. אם לבני הזוג הון רב מסוגים שונים (מקרקעין, מניות בחברות, אופציות וכדומה) מחיר עורך דין גירושין יהיה גבוה באופן יחסי שכן הטיפול מורכב יותר. זאת בהשוואה לבני זוג שהונם העיקרי הוא דירת המגורים המשותפת.

לסיכום, טווח מחיר עורך דין גירושין הוא רחב ואין תיק אחד דומה למשנהו, לכן קשה להשוות "תפוחים לתפוחים" ולעשות סקר שוק אמיתי. המחיר יכול לנוע בין אלפי שקלים בודדים לעשרות ואף למאות אלפי שקלים לתיקים מורכבים.

ההמלצה שלי:  היזהרו ממחיר גבוה מדי – לא כל הנוצץ זהב! , והיזהרו ממחיר נמוך מדי – אין מתנות חינם!.

לשאלות ומידע נוסף בענייני גירושין ודיני משפחה, ולפתרון מותאם לצרכים האישיים שלכם, הנכם מוזמנים ליצור קשר בדיסקרטיות וללא כל מחויבות.

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  
ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

לעוד טיפים עיקבו אחרינו

עו"ד עופר סטרוסקי – דיני משפחה, גירושין וירושה

עורך דין גירושין

לתיאום יעוץ משפטי אישי

התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת!

מעדיפים להשאיר פרטים בטלפון  054-8131914 או בוואסאפ?

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

עורך דין גירושין

לתיאום פגישת ייעוץ אישית
עם עו״ד עופר סטרוסקי

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית?
*דיסקרטיות מובטחת*