fbpx

עורך דין גירושין מומלץ - כך תבחרו נכון !

מתגרשים? חושבים להתגרש? וודאי שאלתם את עצמכם איזה עורך דין גירושין מומלץ לכם לבחור ?.

יותר מכל תחום משפטי אחר, עורך דין לענייני משפחה צריך להיות גם קצת פסיכולוג וגם קצת חבר, כותל, כתף ואיש אמון. אם כך מהו תהליך הבחירה בעורך הדין הנכון? מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים עורך דין גירושין? מה חשוב לדעת ולמה לשים לב? האם לחפש עורך דין גירושין חינם באינטרנט? או לשמוע המלצות מחברים?

ישנם מספר פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון טרם בוחרים עורך דין גירושין שילווה אתכם בתהליך. באופן כללי נאמר שככל שעורך הדין יתאים לכם יותר, כך יגדלו גם סיכויי ההצלחה של התהליך כולו. מהם אם כך השלבים לבחירת עו"ד גירושין מומלץ ומתאים עבורכם?

אז לפני שאתם מרימים טלפון וקובעים פגישה, נשמח אם תלמדו עלינו ועל התהליך, יש כאן במאמר כל מה שצריך על מנת לקבל החלטה נבונה.

שלב ראשון - כימיה אישית

עורך דין גירושין הוא לא רק איש מקצוע הוא איש אמונכם. תחושה של אמון בעורך הדין תגרום לכם לשקט נפשי ותאפשר לכם לעבור את הליך הגירושין בצורה קלה וטובה יותר.

זאת הסיבה שחשוב לבדוק האם אתם מתחברים לעורך הדין? האם נוח לכם לספר לו דברים אישיים? שהרי עורך דין לענייני משפחה הוא זה שהולך להיות האדם הקרוב ביותר אליכםאמפתיה לאורך כל הליך הגירושין.

באופן דומה, שאלו את עצמכם מה החשיבות בבחירת רופא? האם הייתם רוצים לקבל טיפול מרופא שלא נוח לכם איתו? שאינכם נותנים בו אמון? כך דומה הדבר גם בקבלת טיפול מקצועי מעו"ד גירושין.

לכן, מומלץ מאוד לערוך פגישת היכרות אישית עם עורך הדין. אין המדובר בהכרח בפגישת ייעוץ משפטית אלא רק בפגישה שמטרתה להכיר את עורך הדין. לבדוק שהוא מדבר איתכם בגובה העיניים. לוודא שיש כימיה לפני שמתחייבים !

לא התחברתם? אין כימיה אישית? עצרו. אין טעם להתקדם. חפשו עו"ד אחר.

התחברתם? המשיכו לשלב הבא.

שלב שני - מקצועיות עורך הדין

סכסוכי גירושין הם בד"כ מקרים מורכבים מאד המעלים סוגיות משפטיות מסוגים שונים. לכן יכולת מקצועית ובינאישית גבוהה של עורך הדין היא הכרחית.

אוקי, אבל איך בדיוק תבדקו את היכולת המקצועית של עורך הדין ? אתם הרי לא משפטנים…

כאן חשוב מאוד להבין מה בדיוק הבעיה שאתם רוצים לפתור? על מה בדיוק הסכסוך? מהם נקודות המחלוקת? בדיוק כמו בעניינים רפואיים. קודם כל מבינים מה כואב (כאב שיניים, גב…) ורק אח"כ מחפשים רופא מתאים (רופא שיניים, אורתופד…) שיכול לפתור את הבעיה.  כך גם ברוב סכסוכי גירושין.

סכסוכי הגירושין הם לרוב סביב ילדים וכסף

בגדול, ובהנחה שכבר החלטתם להתגרש, שורשי המחלוקת הם לרוב סביב  ילדים (שאלות משמורת, הסדרי שהות, מקום מגורים וכד') וכסף (החל ממזונות ילדים וכלה ברכוש ונכסים). כמובן שהסכסוך מלווה לעיתים בהמון אמוציות, אגו, כעסים וכיו"ב אבל אלו הסימפטומים לא המחלה. והם טפלים לשורשי המחלוקת – ילדים וכסף.

אם נהיה יותר מדויקים ונצא מנקודת הנחה שכל אחד מהצדדים הוא הורה סביר וטוב לילדים. אזי עיקר המחלוקת היא על כסף. כן, כסף. זכרו, השלב הראשון בטיפול בבעיה הוא להכיר בקיומה. אתם יוצאים לדרך חדשה שהיא כנראה מורכבת יותר מבחינה כלכלית. אז כדאי ורצוי לדאוג לאינטרסים הכלכליים שלכם. זה לגיטימי.

כללי אצבע לבחינת יכולות עורך הדין

עכשיו, אחרי שהבנו מה הבעיה (ילדים וכסף) הנה מספר כללי אצבע לבחינת יכולתו המקצועית של עורך הדין ושכדאי לשים אליהם לב. כללים אלו יכולים לסייע לכם לבחור עורך דין גירושין מומלץ עבורכם.

רישיון והסמכה לייצג

חשוב להבחין בין עורך דין (שיכול לייצג גם בבית המשפט וגם בבית הדין הרבני), לבין טוען רבני (שמוגבל לייצג רק בבית הדין הרבני).

אז למה זה חשוב? מפני שאם תהיו מיוצגים על ידי טוען רבני,  הצד השני יבין שאתם מוגבלים להתדיין רק בבית הדין הרבני והוא ישאף להעביר את הדיון לבית המשפט. זאת ועוד, במקרים לא מעטים, בעיקר כשמעורבים ילדים, הצד השני אף יצליח להעביר את ההתדיינות לבית המשפט. ומה יקרה אז? מי ייצג אתכם? אתם תאלצו בלית ברירה לשלם כפול, גם לטוען רבני וגם לעורך דין.

השכלה

לכל עורכי הדין השכלה משפטית בלעדיה לא היו מקבלים רישיון. בזאת אין הבדל בין עו"ד למשנהו. לכן מומלץ לברר האם יש לעורך הדין השכלה רלוונטית נוספת ? (הכוונה לתואר אקדמי נוסף ולא לקורסים והדרכות…).

סוג ההשכלה 

חפשו השכלה ייחודית. ככל ויש לעורך הדין השכלה אקדמית נוספת כדאי לברר באיזה תחום מדובר? והאם תחום זה רלוונטי לפתרון הבעיות שלכם (ילדים וכסף)?. כדאי לבדוק האם לעורך הדין יש השכלה בפסיכולוגיה/עבודה סוציאלית וכיו"ב ? שיכולה לעזור מאוד בפתרון מחלוקות הקשורות בילדים. או האם יש לעורך הדין השכלה כלכלית (ראיית חשבון, כלכלה, מנהל עסקים וכיו"ב) שיכולה לתת ערך מוסף גבוה במחלוקות הקשורות ברכוש וכספים.

התמחות

חשוב כי עורך דין לענייני גירושין לא יהיה "כולבויניק"  וכי התמחותו העיקרית תהיה בתחום דיני המשפחה בכלל ובתחום הגירושין בפרט. ואם הסכסוך כולל רכוש רב, נכסים, כספים, עסקים וכדומה, כדאי שיהיה לצידכם מישהו שמבין בדברים האלה. מישהו שמבין בכסף.

ניסיון 

כמו ברפואה, אין ספק שיש ערך רב לניסיונו של עורך הדין. אך להבדיל מרפואה, אצל עו"ד בתחום דיני המשפחה מדובר גם בניסיון מקצועי וגם בניסיון אישי, או ליתר דיוק בגרות אישית. אולם, חשוב שתשימו לב, ותק וניסיון לא מלמדים בהכרח על יכולת מקצועית. למה הכוונה? ותק במקצוע לא הופך את בעל המקצוע לטוב יותר אלא רק לותיק יותר. לא להתבלבל.

נסביר באמצעות דוגמא. רבי עקיבא, גדול חכמי ישראל, התחיל ללמוד תורה בגיל ארבעים. היה לו הרבה פחות ותק מחכמים (שכבודם במקומם מונח) שהתחילו ללמוד לפניו והיה להם הרבה יותר "ניסיון" ממנו. זה לא הפריע לרבי עקיבא להפוך לגדול חכמי ישראל אשר יצאו ממנו תלמידים כגון רבי מאיר בעל הנס ורבי שמעון בר יוחאי. מדוע? כי לרבי עקיבא היתה יכולת גבוהה שהיא לא תלויה בותק ובניסיון.

נביא דוגמא נוספת (להבדיל אלף אלפי הבדלות). הכדורגלן ליאו מסי, החל לשחק בקבוצת ברצלונה בגיל צעיר מאוד יחד עם שחקנים ותיקים ומנוסים ממנו. זה לא הפריע לליאו מסי להפוך לאחד מגדולי הכדורגלנים בכל הזמנים. מדוע? כי שחקן ותיק יותר לא הופך אוטומטית לשחקן טוב יותר. מקצוענות היא שילוב של ניסיון + יכולת. 

תפיסת עולם מסייעת 

מחפשים עורך דין גירושין כריש? עורך דין גירושין תותח? עו"ד מנצח? שיילחם בשבילכם? אז כדאי תכירו את המשוואה הבאה.

כדי לנצח במלחמה צריך שתהיה מלחמה !. עורך דין כריש/תותח/מנצח/נלחם = מלחמה = התארכות ההליכים = אתם (והמשפחה והילדים) תהיו זמן רב יותר באי וודאות = אתם תוציאו יותר כסף… 

אז נכון, לפעמים אין ברירה וצריך לנהל מאבקים בערכאות המשפטיות אבל לא מומלץ שזו תהיה ברירת המחדל. לא מומלץ לכם שזו תהיה תפיסת העולם של עורך הדין שלכם (הכריש/התותח/המנצח…). למה ?  מהסיבה הפשוטה – את המחיר אתם תשלמו !!!. לכן לעורך דין גירושין מומלץ עבורכם כדאי שתהיה תפיסת עולם המסייעת לזוגות המצויים בהליכי גירושין. כך יגדלו הסיכויים שתגיעו להסכם ללא מלחמות מיותרות שרק יגרמו להוצאות, כאב לב ויותירו משקעים.

עכשיו אתם צריכים לשאול אותי. רגע, אתה, עו"ד עופר סטרוסקי, לא רוצה להרוויח יותר כסף? אין לך אינטרס להאריך את ההליך שלנו? במה אתה שונה?

אז נכון, הייתי יכול להרוויח הרבה יותר, אבל הסיבה להצלחה שלי ולכך שהרבה פונים אלי היא היושרה שלי, והרצון שלי לתת ללקוחות שלי בדיוק מה שהם צריכים – לא פחות מזה, אבל גם לא יותר מזה – להשלים את הליך הגירושין בזמן הכי קצר, בצורה הכי מדויקת, באופן ההוגן ביותר, עם מחיר רגשי וכלכלי נמוך ככל האפשר.

נוכחות ועוצמה אישית 

לטנגו צריך שניים. גם אם אתם מאוד רוצים לסיים את הסכסוך בדרכי שלום, זה כנראה לא יעבוד אם הצד השני מתנגד לכך. המציאות מלמדת שיש אנשים שמפרשים הושטת יד לשלום כחולשה ומהמרים על התקפה גם אם מצבם המשפטי לא מי יודע מה…

במקרה כזה שום תפיסת עולם מסייעת לא תועיל ואין ברירה אלא להתכונן לעימות. לכן חשוב מאוד שלעורך הדין שלכם תהיה נוכחות ועוצמה אישית. אחד כזה שהוא בעל גישה חיובית ומסייעת, אבל ממש ממש לא פראייר !. את זה תוכלו לחוש היטב בפגישת היכרות אישית.

לא להתבלבל 

אין מתנות חינם. אתם משלמים על כל מה שאתם רואים. הגעתם למשרד מפואר במגדל יוקרה? פגשתם מזכירה? צוות משרד? ועוד כל מיני קישוטים…  עכשיו שאלו את עצמכם את השאלות הבאות.

האם כל מה שנוצץ זהב ? מי בסופו של יום משלם על ה"קישוטים" והתפאורה? האם "הקישוטים" מעידים על מקצועיות? התשובות ברורות.

חשוב שלא תתבלבלו בין מה שנחוץ לכם ומה שלא. הבדילו בין שירותי הליבה שנחוצים לכם (יעוץ ,ליווי אישי, ייצוג בערכאות וכדומה). לבין שירותי המעטפת (משרד נוצץ, מזכירה, צוות וכיו"ב). בסוף הכל יגולם במחיר שאתם, כן אתם, תשלמו. רוצים לדעת  כמה עולה עורך דין גירושין? ובמה באמת תלוי המחיר? לחצו כאן   

סמכו על החושים שלכם 

כל בעל מקצוע רוצה לשווק את עצמו ולהגיע ללקוחות חדשים. זה לגיטימי ובסדר גמור. גם אנחנו עושים זאת. ויודגש, יש עו"ד לענייני משפחה שהם מצוינים ומקצועיים בכל רמ"ח אבריהם. אנשים טובים. אבל, כמו בכל תחום יש בעלי מקצוע שהם אנשי מכירות ושיווק מצוינים אבל השירות שלהם הוא לא בדיוק מה שציפיתם… לכן צריך להיות ערניים.

כך לדוגמא, יש עו"ד גירושין שיספרו לכם שהם נותנים יחס אישי, שהם מנצחים, שהם יילחמו עבורכם, שיש להם אחוזי הצלחה גבוהים, שהם העו"ד גירושין מומלץ (בהא הידיעה), שיש להם המלצות (והמהדרים יציינו מאות המלצות)… וכו' וכו'. רוצים לבדוק? תכתבו בגוגל "עורך דין גירושין" או "עורך דין גירושין מומלץ" ותיווכחו בעינכם. (שימו לב במיוחד לתוצאות הראשונות שתקבלו ושמופיעה בצד ימין שלהן המילה "מודעה". זה לא אומר שעורך הדין טוב יותר או מומלץ יותר. זה אומר שהוא שילם כסף לגוגל כדי לבלוט מולכם). 

אבל האמת היא שהליכי משפחה מתנהלים בדלתיים סגורות והתיקים (ובוודאי הצדדים) לא חשופים לציבור בשל צנעת הפרט. רק חלק מפסקי הדין מתפרסמים כך שאין ממש דרך מדויקת לברר פרטים אודות יכולתו המקצועית והצלחותיו של עורך הדין. בנקודה זו בדיוק אתם צריכים להפעיל את החושים שלכם ולסמוך עליהם.

כעת, אחרי שהתרשמתם מיכולתו המקצועית של עורך הדין, אפשר לעבור לשלב השלישי.

שלב שלישי - המלצות וחוות דעת לקוחות

הניסיון מלמד כי המלצות וחוות דעת אובייקטיביות מבני משפחה, חברים ולקוחות שעברו את התהליך אצל עורך הדין, הם שיובילו אתכם לבחירה הנכונה עבורכם. שימו לב כאמור שסכסוכי משפחה הינם חסויים ויש אנשים המבקשים לשמור על פרטיותם.

בדרך כלל אתרי האינטרנט של עו"ד גירושין כוללים עמוד המלצות שבו ניתן לעיין בהמלצות וחוות דעת לקוחות.

כך נראה עמוד הממליצים שלנו. ואם בא לכם לקבל דוגמא קטנה להמלצה שכתבו עלינו אז בבקשה :

"ישנם תקופות בחיים שאנו נמצאים במצבים קשים ומורכבים. לי זה קרה בהליך גירושין מורכב וקשה.

נפגשתי עם עורך דין גירושין עופר סטרוסקי. אדם מקצועי, יסודי, הגון ואנושי. הפיח בי את האמונה, הביטחון והיכולת לתפקד ולהמשיך קדימה.

טיפל בכל הצד המקצועי באופן מושלם ותמך בקטע הרגשי. אין כמוך איש יקר."

לכל ההמלצות לחצו כאן

עורך דין גירושין

לתיאום יעוץ משפטי אישי

התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת!

מעדיפים להשאיר פרטים בטלפון  054-8131914 או בוואטסאפ?

אוקי הבנו, איך מתקדמים ?

בנקודה זו, אני אמור לספר לכם שיש לי ניסיון, אחוזי הצלחה גבוהים (90% לפחות…), שאני עורך דין גירושין מומלץ, שיש לי "שיטה" להצליח, שאני נותן יחס אישי, שאני זמין וכו' וכו'… 

אבל זאת לא חכמה, כי את זה כל אחד יכול לספר על עצמו (גם אם זה לא נכון).

אני מעדיף לדבר ת'כלס. נתונים. בדיוק כמו שאני עושה בבית משפט (ושופטים מעריכים את זה). אז אלו העובדות אודותיי:

  • השכלה : תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות, תואר שני במנהל עסקים, תואר במשפטים בהצטיינות.
  • סיימתי ללמוד כרבע מהש"ס (גמרא). עקרון ההתדיינות ההלכתית בין חכמי הגמרא דומה מאוד להתדיינות המשפטית. חכם מעלה טיעון ומביא ראיות, חכם אחר משיב וכיו"ב. הלימוד, מעבר להיותו מרתק ומעניין, מחדד את יכולות הטיעון והחשיבה המשפטית . אני לא דתי אבל יודע היטב מי הבוס הגדול ושהוא נמצא שם למעלה. כך שבשורה התחתונה אני מרוויח פעמיים. גם עיסוק בתורה וגם חידוד יכולות משפטיות.
  • ההתמחות שלי היא בתחום דיני המשפחה ובייחוד בהיבטים הכלכליים שלהם. המשרד שלי הוא בין הבודדים והיחידים בארץ שעוסק בדיני משפחה ובראשו עומד עורך דין שהוא גם כלכלן. מוזמנים לבדוק.
  • תפיסת העולם שלי מסייעת לסיים סכסוכים באופן יעיל. אני לא מתבייש להושיט יד לשלום. אולם, אם הצד השני יפרש זאת בטעות כחולשה, הוא יגלה מהר מאוד שיש גם חרב לצד עלה הזית. 
  • אני לא צעיר אבל יש עורכי דין וותיקים ממני. זה לא הופך אותם לטובים יותר. רק לוותיקים יותר.

אני עוזר לאנשים שנמצאים בסכסוך משפחתי לשמור על האינטרסים האישיים והכלכליים שלכם. יודעים למה ?

  • כי זאת העבודה שלי, ואני אוהב אותה.
  • כי לעשות טוב עושה לי טוב. השם יתברך רואה הכל.
  • כי גם אני מרוויח מזה. אנשים מרוצים מספרים על כך לסביבה שלהם. לקוח מביא לקוח.

אז מה מה לפעולה? 

אני מזמין אתכם לשיחה טלפונית  קצרה. ללא כל התחייבות. זאת לא פגישת ייעוץ ולכן היא ללא כל עלות. 

נכון, זה דורש קצת אומץ להיחשף, אבל בינינו, אם כבר הגעתם לעמוד הזה מה כבר יש לכם להפסיד?

מטרת השיחה – להבין מה הבעיה. לבדוק בשלב ראשון אם יש בינינו כימיה. אם אתם מרגישים בנוח לספר לי מה הבעיה וכיצד אוכל לסייע? 

אם לאחריה תרצו שנפגש – מעולה. ואם לא – אאחל ברכה והצלחה.

בכל מקרה, אין לך מה להפסיד !

לחיצה על הכפתור למטה תיקח אותך לשיחה איתי בטלפון או לשליחת הודעה בואטסאפ, ונתקדם משם… 

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

רוצה לדעת עוד ?

מה בדיוק קורה בפגישת יעוץ איתי ? לחץ כאן

פתחו לך תיק יישוב סכסוך? הזמינו אותך לפגישת מהו"ת? לחץ כאן

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  
ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

לעוד טיפים עיקבו אחרינו

עו"ד עופר סטרוסקי – דיני משפחה, גירושין וירושה

עורך דין גירושין

לתיאום יעוץ משפטי אישי

התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת!

מעדיפים להשאיר פרטים בטלפון  054-8131914 או בואטסאפ?

אני מזמין אותך לקבל את המדריך השלם

חושבים על גירושין?  ככה תיערכו נכון !

כאן. עכשיו. במתנה!

עורך דין גירושין

לתיאום פגישת ייעוץ אישית
עם עו״ד עופר סטרוסקי

מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית?
*דיסקרטיות מובטחת*