איך בוחרים עו"ד גירושין ?

עורך דין גירושין

יותר מכל תחום משפטי אחר, עורך לענייני גירושין צריך להיות גם קצת פסיכולוג וגם קצת חבר, כותל, כתף ואיש אמון. אם כך מהו תהליך הבחירה בעורך הדין הנכון? מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים עורך דין שילווה את תהליך הגירושין?

ניסיון והתמחות

מקרים של גירושין הם מקרים מורכבים מאד לא אחת והם מעלים סוגיות משפטיות מסוגים שונים. ולכן הניסיון הוא הכרחי. הניסיון כולל בקיאות משפטית אך גם בגרות וניסיון חיים.

חשוב כי עורך הדין לא יהיה "כולבויניק"  וכי התמחותו העיקרית תהיה בתחום דיני המשפחה בכלל ובתחום הגירושין בפרט. כמו כן רצוי כי עורך הדין יהיה בעל תפיסת עולם המסייעת לזוגות המצויים בהליכי גירושין להגיע להסכם ללא מלחמות מיותרות שרק יגרמו להוצאות, כאב לב ויותירו משקעים.

כימיה אישית

בפגישת ייעוץ תחוו האם אתם מתחברים לעורך הדין? האם הוא מדבר אתכם בגובה העיניים? האם נוח לכם לספר לו דברים אישיים? עורך דין גירושין הוא לא רק איש מקצוע הוא איש אמונכם. תחושה של אמון בעורך הדין תגרום לכם לשקט נפשי ותאפשר לכם לעבור את הליך הגירושין בצורה קלה וטובה יותר. לא מרגישים בנוח? חפשו עורך דין אחר.

כמה עולה עורך דין גירושין

טווח המחירים הוא רחב ואין תיק אחד דומה למשנהו, לכן קשה להשוות "תפוחים לתפוחים" ולעשות סקר שוק אמיתי. המחיר יכול לנוע בין אלפי שקלים בודדים לעשרות ואף למאות אלפי שקלים לתיקים מורכבים.

ההמלצה שלי:  היזהרו ממחירים גבוהים מדי – לא כל הנוצץ זהב! , והיזהרו ממחירים נמוכים מדי – אין מתנות חינם!.

לאחר בחירת עורך הדין לגירושין, וקבלת הסבר מקיף בעניין זכויותיכם ומצבכם המשפטי, אפשר להתחיל בהליכי הגירושין.